Moravané v Poysdorfu

Morava Regiony

Vážení mužové a dámy v nejlepších letech, účastníci Region Senior Tour Morava 2010: Poysdorf (19. dubna) vyšel – co se počasí týče – o mnoho líp než předtím Slavkov. Ve Slavkově jsme podali heroický výkon v boji s počasím a mnozí z nás si posunuli představu o tom, co vydrží… To v Poysdorfu naštěstí nebylo potřeba, počasí nemusím popisovat, jen pro ty, co tam nebyli – jarní deštík přešel hřištěm a trval přibližně jednu jamku, jinak sluníčko a kolem 15 stupňů.

Poysdorf, to jsou vždycky maličko manévry pro organizátory, nezadáváme turnaj přes místní recepci, ta nemá spojení na federační server, takže vyvěšení turnaje, startovku i výsledky nám udělali spřátelení ochotní lidé z Kořence, za což jim velmi děkujeme.

Výkony – neměli jsme šanci na místního borce Petra Zöhrera, podezřívám ho, že už tam musel někdy hrát… (možná stokrát…) kdo ho nezná, je to ten bělovlasý fešák, co trošku mluví (a hlavně rozumí, bacha!) česky. Chodívá v prvním flajtu, naše turnaje vyhrál už víckrát. 81 ran, vyhrál o deset, získal 38 stablefordových bodů a slezl na singl hendikep! Podobně se ostatním utrhly dvě dámy, místní Elfriede Schmidt a Jarka Janošíková z Olomouce, obě po 101 ranách, o sedm před dalšími.

Dostal jsem se na hřiště s foťákem, ale jen na chvilku. Posílám proto takovou trochu monotématickou řádku fotek – skoro pořád ten stejný flajt. Ale je to flajt nejlepších, resp. měl by být. Peter Zöhrer je ten v červených kalhotách. Podívejte se, jak vzorově stojí po odpalu. U dalších, nejen v tomto flajtu, jsem si všiml společné chyby – po velmi ladném a krásně protaženém zkušebním švihu se při ráně naostro doběh hole silně zkrátí a člověk stojí v typické (bohužel) poloze s holí vztyčenou nad hlavu, o dokončení pohybu a otočení pravé nohy si můžeme nechat zdát. Já to dělám taky, naštěstí jsem se přitom nevyfotil. Toto není osobní a nemíří to na lidi na fotkách, funguje to bohužel velice často. Příště, pokud stihnu, vyfotím toho víc.

Těším se na další akce, mnozí se sejdou v Ropici na severomoravské tůře, ostatní – Telč je 17.5., hráči už se hlásí!

Zdar!

Ivo Doušek, ředitel turnaje v Poysdorfu

Pěknou sérii fotografií pořídil i Standa Prauzek. Na ty se podívejte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *