Česká seniorská golfová asociace


Komentáře

K MČR družstev v jamkové hře 2018 — 4 komentáře

 1. Vzhledem k tomu, že se na letošním MČR družstev seniorů v jamkové hře objevilo několik sporných situací navrhuji, abychom změnili soutěžní řád ČSGA v těchto bodech:

  2. SOUTĚŽE DRUŽSTEV

  2.2 Podmínky účasti družstva

  d) počet hráčů v družstvu s nedomovským členstvím omezit na:
  max.1 hráče v MČR družstev žen – (2 hráčky jsou už polovina hrajícího družstva )

  f) ve všech soutěžích družstev ČSGA platí, že členem klubového družstva
  může být hráč, který má k 30. dubnu daného kalendářního roku vedenou
  platnou registraci nejméně dva roky v daném klubu – ( jde o to zamezit
  účelovým přestupům a neumožnit tak některým hráčům hrát „dle potřeby“
  každý rok za jiný klub)

  2.3.2 Systém hry MČR sen. klubových družstev ve hře na jamky

  j) Nejpozději do 19. hodin dne, který předchází soutěžnímu kolu, musí kapitáni odevzdat sestavy hráčů (hráček) pro čtyřhru a dvouhry.
  Kapitán samozřejmě může ze závažných zdravotních důvodů nahradit jednoho hráče sestavy náhradníkem, avšak musí o tom včas informovat kromě soutěžního výboru i kapitána soupeřů, aby oba kapitáni měli možnost napsat novou soupisku utkání.
  (Zamezí se tomu, aby si kapitán jako náhradníka ponechal kvalitnějšího hráče, kterého pak nasadí, podle potřeby tam, kde to pro něho bude výhodnější. )

  S pozdravem

  Vlasta Peterková, kapitánka GCKVA

 2. Nejen letos došlo ke sporným situacím, my jsme na to doplatili loni. Souhlasíme s návrhy Vlasty, jen bych ještě doplnila, že členem klubového družstva by měl být hráč/ka, který je zároveň členem ČSGA k 30. dubnu daného roku. Nelíbí se nám, že přijede hráč/ka, kterého/kterou klub “sežene” na poslední chvíli a do ČSGA tak vstupuje těsně před zahájením soutěže tím, že teprve na místě zaplatí příspěvek. Anebo klub nesežene nikoho a nechá protihráče sedět, jak se nám to stalo loni. Tím mu sice věnuje jeden bod, ale zkazí celý den. A co se týká počtu hráček s nedomovským členstvím, je to o tom, který klub je ochoten “dotovat” hráče s nedomovským členstvím. Mám-li čtyřčlenné družstvo seniorek, 2 hráčky tzv. “koupené”, a počítají se tři výsledky, pak jsou to obvykle 2 body hráček s nedomovským členstvím. A to už není o reprezentaci klubu. Myslím, že by družstvo mělo být především složeno z členek daného klubu, který ho reprezentují. A toto by mělo zvlášť platit i o kvalifikaci v Mladé Boleslavi.
  S pozdravem
  Jana Aertsová, kapitánka BESKG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..