Nominační turnaj Kunětická Hora

Senior tour

Ve dnech 26. – 27. dubna se odehrál první nominační turnaj mužů a současně již druhý nominační turnaj žen. Muži usilují o možnost reprezentace na ME ESGA na hřišti GC Royal Waterloo v Belgii, ženy o účast na ME Marisa Sgaravatti v Portugalsku a super senioři na ME v italském GC Franciacorta. Poprvé se soutěž STČR uskutečnila na mistrovském hřišti GC Kunětická Hora. Hřiště navržené australským architektem Grahamem Marshem je skutečně velmi pěkné a náročné především svou délkou a bohatým tvarováním grýnů a jejich okolí, s mnoha bunkry.

Délka ze žlutých 6 241 m a z červených 5 476 m se projevila především na výsledcích mužů. Prvních deset mužů mělo průměr na jedno kolo 86,1 úderů, nejlepší kolo bylo 81. Pod 80 se nikdo nedostal. Na výsledcích se projevila i skutečnost, že většina hráčů toto hřiště hrála poprvé. Jedno treninkové kolo právě na dohrávku na grýn, případně pat, právě když se rozhoduje o skóre jamky, nestačí. Zmíněných 81 dosáhli jen v jedno kole Ctirad Matějka a Pavel Pilip. Ale ani ženy nedopadly lépe. Ty při stejných přepočtech dosáhly průměr na jedno kolo 92,35. Nejlepší kolo, které zahrála Helena Janoudová, bylo 86 úderů.

Zklamáním byla neúčast řady našich předních hráčů, od kterých očekáváme zájem o reprezentaci. Potěšující je návrat dlouholetého reprezentanta Míši Fuchse. V jednotlivých kategoriích zvítězili: muži – Pavel Pilip se 163 údery, super senioři – Bohumír Stránský 188 úderů, ženy -Věra Hesová 176.

Domnívám se, že toto hřiště svým charakterem, nízkou nadmořskou výškou, situováním v teplé Polabské nížině, umožňující hru na začátku sezóny je velmi vhodné pro uspořádání dalších ročníků právě zde. Za úvahu stojí pro super seniory zkrátit hřiště pod 6 000 m, jak se hraje i ME a hrát z modrých odpališt. Délka z modrých odpališť je pro tuto kategori mnohem přijatelnějších 5 868 m. Pro budoucnost je nutno zlepšit i vzájemnou spolupráci ČSGA a pracovníků resortu.

Příští nominační turnaj se hraje ve dnech 18. – 19. května na hřišti GC Mnich. Upozorňuji všechny zájemce o tento dvoudenní turnaj, aby se přihlásili včas. Respektujte podmínky rozpisu a soutěžního řádu. Turnaj je dvoudenní, hrací poplatek je 1 500,- Kč a startovné 200,- Kč. Všem přeji hodně zdaru.

Zde je několik fotografií, které pořídil S. Prauzek:

Na jeho další obrázky se podívejte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.