Navigace fóra - nacházíte se zde:DiskuseÚvahyMezi námi seniory
Please or Registrovat to create posts and topics.

Mezi námi seniory

Motto: ještě nedávno jsem se bál, že noví senioři přeplní naše tradiční seniorské turnaje. Už se nebojím…

Přátelé, občas – většinou po turnaji, který jsem měl na starosti – vám píšu připomínky. Možná je vám to protivné. Tentokrát ale posílám něco jiného. Když sleduju dění kolem sebe, tedy seniorské dění, občas je mi úzko. Následující výčet je dnes aktuální, ale zítra či pozítří bych ho pravděpodobně mohl aktualizovat znova. A to znám jen dost malý vzorek seniorských hráčů…<!–more–>

Právě trávím pár dní nezaslouženého letního odpočinku v bezprostřední blízkosti ferveje. Přišel jsem z ní, z ranní bosé procházky rosou a otevřel počítač. Za tři dny pořádám seniorský turnaj a tak pokaždé nahlížím do počítače s obavou, kdo že se zase odhlásí.

Píše mi Jana: Břeťu vozím každý den na injekci, nestíhám, není nálada, drž palce. Zato Luboš je pozitivní: Renata má po operaci, už není na jipce, ale v pondělí bude ještě ve špitále, přijedu! Ladislav nepřijede, před měsícem si udělal na volejbalu výron a ještě by to neušel. Jeho parťák Dušan hraje už dva roky na vozíku, do operace ještě nešel. Druhý Laďa šel ráno po hřišti, sklouzl a operovali mu koleno, to je na dýl. Ale ten s náma moc nechodí, tady je jen že ho dobře znám.

Včera volala Alena: nezlob se, už se na golfu jen trápím, v září mám operaci, bolí mne nejen ta kyčel, ale všechno, nejdu, ani na vozíku. S tou jsme před měsícem ještě obešli Kaskádu po svých. Ale i tam to mělo svoje: třeba „nestůj za mnou, když patuju, mám pocit, že se mi díváš na zadek“. Míček jsme jí z jamky vyndávali, hluboké předklony nic moc. Šla s námi Anička, ta od desáté jamky až do konce slzela, nic nepomáhalo.

Magda to má horší, je s okem ve špitále. Před týdnem ji začalo bolet, pak šla hrát, v půlce na něj přestala vidět, prý se jí tam něco odchlíplo. Její muž nedávno nedošel turnaj, byl bez nálady, to ráno mu umřel spolužák z lavice. Radek hlásil, že je pozitivní na boreliózu, ale hned ten den zahrál 83 ran. Borec.

Štěpán se jen pomalu zotavuje z nějaké pánské operace, ale přijde. Libor má možná po sezóně, vyhrával ránu ze křoví, něco mu ruplo v zádech, byl rád, že došel k autu. Někteří už to mají dýl – Frantovi se po mrtvičce ještě ruka nespravila, snad to ještě zlepší, ale už je to rok…

Abych nemluvil jen o jiných, moje potíže se střídají v rychlém tempu, dopoledne mě bolí koleno, odpoledne kotník, ramena celý den, mrtví mi lýtka, občas se přihlásí srdíčko, v noci mne budí střídavě to či ono. Manželčina rada – zhubni, všechno se spraví. To je ovšem problém, jednak to nejde, jednak jí to nevěřím.

Procházka ranní či večerní rosou má prý polechtat nervy vedoucí do všech orgánů těla a dokonce snad aktivizovat jejich funkci, ale na mne to nějak zvlášť nezabírá. Jen mám zmrzlý nohy.

Mám nepříjemný pocit, že naše seniorské golfové dny sice ještě nejsou sečteny, ale už se to kdesi rychle sčítá…

Ivo Doušek

Rad prijedu a zucastnim se jakehokoliv turnaje u senioru. Jezdim dokonce az z nemecka a jen kvuly idiotum v ceske PGA jsem se rozhodl neezdit, jelikoz nemam slov a nervy na ty blbce kteri arogantne vladnou v ceske PGA.
Proto jsem souhlasil s Jardou Peterkou a nehodlam podporovat PGA v jeji jednani.
PRO Pavel Suchacek
Golfpark-oberzwieselau
Germany
004915123900704

Dobrý den pane Sucháček, k Vašemu komentáři na našich stránkách se nebudu vyjadřovat- mohl jste na úvod zvolit o něco slušnější vstup- ale je to koneckonců Vaše vizitka.Co se Csga týče, rádi Vás uvidíme na některém z turnajů, kam se můžete na serveru CGF kdykoliv přihlásit- pokud máte vyřešen Váš amaterský statut.Nevím zda Head Pro není možné nebýt profesionál,ale to musíte vědět Vy sám nejlépe.Turnajů a pro Vás nejbližších v západočeské regionální tour máme opravdu hodně a paní Peterková se Vás jistě ráda ujme….
s pozdravem
Oldřich Uher
Prezident ČSGA