- ČSGA - https://www.csga.cz -

Věková hranice seniorů v ESGA beze změny

V průběhu ME ESGA zasedali prezidenti 24 zemi ESGA (2 se omluvili) a hlasovali mimo jiné i o věkové hranici seniorů a master seniorů pro dalši obdobi. Poměrem 13 proti a 9 (včetně mého hlasu) pro snížení věkové hranice, zůstala tedy situace v ESGA beze změny: senioři 55+ a master senioři 70+, což pro nás, jako pořadatele ME master seniorů v roce 2017 znamená nominaci hráčů, kterým v den turnaje bude 70 let.

Oldřich Uher, prezident ČSGA

9 Comments (Open | Close)

9 Comments To "Věková hranice seniorů v ESGA beze změny"

#1 Comment By Peter S. Werner On 12. srpna 2016 @ 09:25

Zdravim, nevim jak si to mam vysvetlit ale nastavajici MMS v Karlovych Varech 16. – 18. 8. 2016 je kategorie Master seniori od 65 + ale podle smernic by to melo byt 70+ . Bylo by dobre kdyz by ty stala nedopatreni byla pro jednou vyresena . Dekuji PSW

#2 Comment By Peter S. Werner On 12. srpna 2016 @ 09:57

Zdravim, jeste jeden dotaz ohledne vekove hranice. Kdyz je podle ESGA vekova hranice MS 70+ tak proc se hraje jak v regionalnich turnajich tak i v Karlovych Varech na MMS kategorie Master senioru jiz od 65+ . Tyhle nedopatreni se mne vubec nelibi. Zaplatil jsem 500 Kc jako radny clen ale takova svejkovina to muze byt jen v CR . Dekuji za odpoved. PSW

#3 Comment By Oldřich Uher On 12. srpna 2016 @ 16:19

Vážený pane Wernere, možná by bylo dobré si přečíst, kdo je pořadatelem Mezinárodního mistrovství ČR.
Je to ČGF, která je členem EGA a ti vloni snížili věkovou hranici pro seniory na 50+. Master kategorii EGA nevede, ale ČGF si ji stanovila na 65+.
ČSGA je členem ESGA, a ti jsou konzervativnějši a věkovou hranici, jak jste se dočetl, ponechali tak, jak to mají již 35let.
Oldřich Uher

#4 Comment By Peter S. Werner On 20. srpna 2016 @ 10:04

Dekuji za vysvetleni . PSW

#5 Comment By Peter S. Werner On 22. srpna 2016 @ 20:49

Zdravim , jeste jednou se vracim aby mne nekdo vysvetlil jak je to s vekovou hranici pro seniory. CSGA je clenem ESGA . Kdyz ESGA ma vekovou hranici 55+ a 70+ tak proc CSGA ma 50+ a 65+. Opravdu patrime pod ESGA? Podle ceho se maji ridit Regionalni seniorske turnaje. Dekuji PSW

#6 Comment By Petr Vacek On 20. října 2016 @ 11:59

Vážený PSW.
Zkusím odpovědět
– ČSGA nepatří pod ESGA ale je členem ESGA.
– Regionální seniorské turnaje řídí Regionální soutěžní výbory, které se snaží uspokojit poptávku po turnajích a následně naplnit poskytnuté kapacity. Jinými slovy řídí se vlastní hlavou.
Dovolte mi jednu otázku – co Vás opravňuje k vyjádření viz výše … taková švejkovina může být jen v ČR ?
Ing. Petr Vacek – Podkrušnohorský region.

#7 Comment By Pavel On 18. října 2016 @ 10:17

Jak je videt tak na pozadovane otazky neni nikdo schopen odpovedet.Jestlize jste tak moc pretizeny a neschopny lidem odpovidat,coz je Vase povinnost ve stanovenych funkcich,tak radeji osobne prenechejte tato mista lidem,kteri o to maji zajem a jsou daleko schopnejsi. Problemy jsou a budou a tak budte alespon schopny se za tuto skutecnost postavit.

#8 Comment By Ctirad Matějka On 19. října 2016 @ 15:22

Vážený pane Sucháčku,
zcela nechápu Vaší námitku ohledně toho, že nikdo není schopen odpovědět, dle mého názoru byla odpověď pana Oldřicha Uhra ze dne 12.srpna 2016 zcela dostačující.:

ODPOVĚD PANE UHRA
Vážený pane Wernere, možná by bylo dobré si přečíst, kdo je pořadatelem Mezinárodního mistrovství ČR.
Je to ČGF, která je členem EGA a ti vloni snížili věkovou hranici pro seniory na 50+. Master kategorii EGA nevede, ale ČGF si ji stanovila na 65+.
ČSGA je členem ESGA, a ti jsou konzervativnějši a věkovou hranici, jak jste se dočetl, ponechali tak, jak to mají již 35let.
Oldřich Uher

V případě, že je tato reakce mířena k problému s Vaší registrací do ČSGA, tak jsem měl za to, že jsme si vše již vysvětlili cestou emailové korespondence ve které, jak předpokládám, jsme vzájemně došli k tomu, že chyba s Vaší registrací nebyla na naší straně.

Proto zcela nerozumím Vaším invektivám o přetíženosti a neschopnosti členů výborů ČSGA.

Naše funkce budou k dispozici na nejbližší konferenci ČSGA a budu velice rád, že se osobně aktivně zúčastníte jak této konference, tak i případné práce ve vedení ČSGA.

S pozdravem
Ctirad Matějka

#9 Comment By Pavel On 26. října 2016 @ 13:33

Zdravim vas Pane Matejka,
predem dekuji za vystiznou odpoved a rad se na vasi nejblissi konferenci zucastnim.
Co se tyce registrace ap.,tak o tom se nechci jiz zminovat. Chtel jsem jen nekolik
informaci a terminy ohledne vsech turnaju a vubec udelat si obrazek o cele CSGA jak
to chodi a co treba i zlepsit ve prospech clenu CSGA.
Jsem sam trenerem a clenem DGV jiz nekolik let zde v Nemecku a vim,ze je stale co vylepsovat a stat i za chybami,ktere jsou lidske.

S pozdravem

Pavel Suchacek