- ČSGA - https://www.csga.cz -

Věková hranice seniorů

Obdrželi jsme následující zprávu:

Vážené kluby, vážení zástupci ČSGA,

poté, co EGA v roce 2015 provedla podrobný průzkum ve svých členských zemích, rozhodla s účinností od 1. ledna 2016 sjednotit věkovou hranici pro seniory a seniorky na 50 let. Individuální a týmová ME seniorů proto už v roce 2016 umožní start hráčům a hráčkám, kterým v 0:00 hod. prvního dne šampionátu bude 50 a více let.

STK ČGF stejně jako v případě posunutí věkové hranice midamatérů na 30 let od 1. ledna 2015 bude rozhodnutí EGA následovat a od 1. ledna 2016 sjednocuje věkovou hranici pro seniory a seniorky na 50 let. V případě českého golfu však ročníkově, tzn. že MMČR seniorů 2016 budou moci hrát muži a ženy, kteří kdykoliv v roce 2016 dovrší 50 let věku.

Tato změna si vyžádá další úpravy, které budou včas provedeny:
a) Žebříčkového řádu ČGF od roku 2016;
b) vedení žebříčků seniorů na technickém serveru ČGF.

S pozdravem PhDr. Luboš Klikar, sportovní ředitel ČGF

Poznámka: O přístupu ESGA k této změně budeme informovat, jakmile bude znám.

 

8 Comments (Open | Close)

8 Comments To "Věková hranice seniorů"

#1 Comment By leona dolejšová On 1. října 2018 @ 08:30

V cyklu GEN hovořila dr Eva Haškovcová o tom, že nyní se o seniorovi hovoří od 75 let.Jsou nějaká nová dělelní v ontogenezi???děkuji za odpověď

#2 Comment By Karel Chrpa On 29. listopadu 2018 @ 10:07

Dobrý den,jsem super master senior a hrál jsem tak jako ostatní na turnajích ze žlutých odpališť. Chci se zeptat, zda se nechystá pro příští rok změna tak, jak to je např. v Německu, kde se hraje od 65 let z modrých odpališť. Kdyby byla možnost pro seniory 75+ hrát z modrých odpališť, přimělo by to možná více hráčů zúčastňovat se seniorských turnajů. Díky a jsem připraven na případnou diskusi, zdravím Karel Chrpa.

#3 Comment By Petr Vacel On 3. prosince 2018 @ 14:43

Dobrý den, dle mého názoru není problém hrát z modrých odpališť. Pochybuji však, že to povede k navýšení počtu hráčů. Z vlastní zkušenosti vím, že naopak to starší senioři odmítají, chtějí se prostě poměřovat s těmi mladšími. Zúčastňuji se turnajů v Německu a hrál jsem vždy ze źlutých (65+).
S pozdravem.
Petr Vacek.

#4 Comment By Josef Hejduk On 7. března 2019 @ 12:13

Jsou to 2 aspekty.
Přesun na modré odpaliště je uvědomění si, že už na ty „mladé“ 50+ už nemám. Je to tak.
Na druhou stranu hraní po 70+ znamená zhoršování HCP, co rok to cca o 1 stupeň.
Tak kde je cesta?

Josef Hejduk

Aby ta diskuze nebyla tak vážná, přidám jeden vtip o superseniorech (kam i já patřím).
2 spolu hrají golf. Ten jeden říká: Já už blbě vidím a tak nikdy nevím kam ten míček letěl. Podíváš se mi? Jo jo.
Tak odpálí krásnou ránu a ptá se: Viděl jsi ho? Jo viděl. A kam letěl? Já jsem to už zapomněl říká ten druhý.

#5 Comment By Petr Vacel On 18. března 2019 @ 20:06

Ahoj Pepo, ptáš se kde je cesta ? Máš pravdu – je potřeba si uvědomit, že na mladé nemáš, co se týká délek Krátká hra, patování, schopnost udržet koncentraci apod.. Modré odpaliště Ti moc nepřidají. K 2. – Vtip nebo realita ?

#6 Comment By Peter S. Werner On 30. května 2019 @ 15:39

Zdravim, z vasich podnetu priponinek a komentaru je jasne ze co se tyce hrani z modrych je v tom gulas ceska specialita. Neni mne jasne kdyz s v Nemecku hraje od 65+ z modrych tak by se melo v CR hrat take z modrych. Ti kteri se chteji pomerovat z mladsimi mohou hrat z z bilych/cernych. Ten mudrc ktery rika ze z modrych to nepomuze je na omylu. Nekteri hraci se nedostanou ze zlutych na strizene plochy a hrat z vysoke travy to je minimalne 1 rana navic. Dekuji za vysvetleni proc se hraje v CR ze zlutych pro seniory 65+ a 75+. S pozdravem P.S. Werner

#7 Comment By Petr Vacek On 30. května 2019 @ 20:23

V Česku se vaří dobrý guláš a v Německu dobrý Eintopf. Dovol milý golfový příteli abychom se v Česku řídili vlastní hlavou. Pokud diskutující nazýváš mudrci tak nemůžeš očekávat vysvětlení.
Mnoho krásných golfových zážitků přeji. Petr Vacek.

#8 Comment By Valigura Jan On 19. června 2021 @ 18:14

Dobrý den. Chci se zeptat na seniorské kategorie.S diskuznich příspěvkú jsem se toho moc nedověděl o pravidlech a z kterých odpališť se má hrát.Děkuji za odpověď. S pozdravem Valigura Jan